בטיחות בגובה

המרכז לבטיחות בעבודה בגובה

נכתב ע"י תמיר ב פברואר - 12 - 2012 0 תגובות

תאונות עבודה קטלניות בישראל – בטיחות בגובה 2011

לאור ריבוי תאונות העבודה הקטלניות בענפים השונים זוכה נושא בטיחות בעבודה בכלל ובטיחות בגובה בפרט לדגש בשנים האחרונות. מסיכום כללי שהתפרסם לאחרונה ע"י ממונה העבודה הראשי במשרד התמ"ת עולים נתונים המצביעים על עליה במספר תאונות העבודה הקטלניות במהלך שנת 2011.

במהלך 2011 קיפחו את חייהם 64 עובדים כתוצאה מתאונות עבודה. המספר הגבוה ביותר של עובדים הרוגים הנו בענף הבניה (38 עובדים), הגורם הדומינטי ביותר לפציעות ומוות הנו נפילה מגובה (27 הרוגים כתוצאה מנפילה מגובה מתוכם 22 הרוגים מענף הבניה. מספר זה מהווה 58% מכלל ההרוגים בענף הבניה).

בנוסף, בהתאם לניתוח נתוני ההרוגים עולה כי עיקר ההרוכים הנם עובדים עובדים זרים ועובדי שטחים וההסתברות כי לפגיעה קטלנית האחד מעובדים אלו עולה פי 2 מאשר עובד בניה תושב ישראל.

כבר במהלך חציון 2011 ניתן היה לראות עליה במספר ההרוגים לפיכך, החליט מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד התמ"ת על ביצוע מספר פעולות ממוקדות לעצירת התופעה.

ברבעון האחרון של שנת 2011 ביצע משרד התמ"ת אכיפה מוגברת וממוקדת באתרי בניה, במסגרת זו בוצעו 495 ביקורים באתרי בניה חולקו צווים להפסקת עבודה (82) וכן צווים לליקוי תיקונים (287)

הליקויים שהתגלו הנם בתחומים השונים בהתאם לטבלה הבאה:

ליקויי בטיחות שהתגלו במהלך מבצע האכיפה

ליקויי בטיחות שהתגלו במהלך מבצע האכיפה

בנוסף, יזם משרד התמ"ת בקמפיין פרסומי הסברתי בעלות כוללת של 6 מיליון שקלים.

מעוניין בקורס עבודה בגובה? לחץ כאן! או צור קשר 03-9190194

ואכן, בעקבות מבצע האכיפה והקמפיין הפרסומי נראה כי מספר התאונות הקטלניות פחת ברבעון האחרון של 2011

חלקות מספרי הרוגים בהתאם לרבעון

חלקות מספרי הרוגים בהתאם לרבעון

לטענת מחבר המסמך, הסיבות בגינן שיעור ההרוגים בענף הבניה גבוה משנים עברו נובע ממספר גורמים:

  • ענף הבניה מאופיין במספר גדול של עובדים שאינם מיומנים, עובדים זמניים ועובדים שאינם חוקיים. עובדים רבים אינם מקבלים את ציוד המגן האישי הדרוש להם לצורך עבודה בגובה, אינם מקבלים הדרכה נהותה או הדרכה בכלל, אמצעי הבטיחות באתרים השונים לוקים בחסר. קיים נוהג של אי הקפדה על כללי הבטיחות וכללי הזהירות.
  • עליה בכמות התחלות הבניה גררה אחריה עליה בכמות המעוסקים בענף הבניה. מספר המועסקים בענף מעורך בכ 230,000 עובדים.

לסיכום ממליץ מחבר הדו"ח על קידום חוקים ותקנות בתחום הבטיחות בעבודה, הגדלת האכיפה ומיצוי הדין עם פורעי החוק. כמו כן, מומלץ להקים מינהלת בטיחות אד-הוק שתכלול מדריכים, מפקחים וממוני בטיחות.

להזמנת ציוד עבודה בגובה מלא את פרטיך בטופס ואנו נחזור

אליך בהקדם! או ב 03-9190194

[contact-form] [contact-field label="שם" type="name" required="true" /] [contact-field label="טלפון" type="text" required="true" /] [contact-field label="אמייל" type="email" /] [contact-field label="הערה" type="textarea" /] [/contact-form]

קטגוריות: כללי

השאר תגובה

Enter the video embed code here. Remember to change the size to 300 x 260 in the embed code.

פוסטים דומים

בחסות

תורגם לעברית ע"י webmagazine תבניות וורדפרס להורדה