בטיחות בגובה

המרכז לבטיחות בעבודה בגובה

נכתב ע"י תמיר ב אפריל - 3 - 2014 2 תגובות

רענון הדרכת עבודה בגובה

רתמה

רתמה

לאחרונה פנו אלי מספר עובדים אשר נושא חובת הרענון לא ברורה להם לכן החלטתי לכתוב על כך פוסט קצר.

חובת הסמכת עובד לעבודה בגובה הנה אחריות משותפת גם של העובד אך גם של המעביד. באחריות המעביד להדריך את העובד בגובה בעבודתו, חובה זו מכילה בתוכה את חובת ההסמכה לעבודה בגובה, בנוסף, עלח המעביד לספק לעובד ציוד מגן אישי תיקני, תקין ובהתאם לדרישות הבטיחות בעבודה.

אחריותו של העובד הנה להוגיע למעביד כי אין ברשותו אישור עבודה בגובה בתוקף, להחזיק בחזקתו ציוד מגן אישי תיקני ותקין, לבדוק את בציוד טרם השימוש, וכמובן, לא לבצע העבודה בגובה אלא רק רק כאשר יש באפשרותו לבצע את העבודה בבטחה ללא חשש מפני פגיעה.

תקנת עבודה בגובה קובעות כי כל עובד גובה נדרש לעבור הסמכה.

מעוניין בקורס עבודה בגובה? לחץ כאן

תוקף ההסמכה לא יחרוג משנתיים ממועד ההסמכה. לאחר שתוקף ההסמכה פג, על העובד בגובה לבצע רענון.

על העובד בגובה לעבור קורס עבודה בגובה ולבצע רענון הסמכת עבודה בגובה אחת לשנתיים. הרענון מאפשר לעובד לעבור שוב על נוהלי הבטיחות, לחזק את ידיעותיו, להיחשף לחידושים בתחום העבודה בגובה וכמו כן, לתרגל מחדש נושאים שלמד.

הנחיות משרד התמ"ת קובעות כי טרם תחילת רענון עבודה בגובה נדרש מדריך העבודה בגובה:

א. לראות את טופס ההדרכה המקורי של כלל העובדים המיועדים לביצוע הדרכת עבודה בגובה.

ב. לבדוק את תחומי ההדרכה אותם עבר כל אחד מהעובדים המיועדים לביצוע רענון עבודה בגובה.

משך ביצוע הרענון הנו כמחצית הזמן אשר בוצע ההדרכה לערך. הרענון ויבוצע בנושאים עליהם הוסמך העובד בעת ההסמכה אותה ביצע.

אם ברצונו של העובד לבצע הסמכה בנושא אותו לא עבר בעת שביצע קורס עבודה בגובה, לא מדובר ברענון ועל העובד לעבור הסמכה מלאה בנושא זה. לפיכך, אם עובד לא עבר הסמכה בנושא עבודה על גגות שטוחים ובעת ביצוע הרענון מעוניין לעבור הסמכה בתחום זה, עליו לעבור על החומר במלואו ולבצע את כל התרגולות הנדרשות.

חשוב שבעת ביצוע הרענון יציג העובד הנושאים אותם הוא מעוניין לחזק וישים דגש על נושאים אלו בעת התרגול. כמו כן, מומלץ לעובד להגיע עם ציוד עבודה בגובה שברשותו על מנת לבצע בדיקה מקיפה לציוד ועל מנת לתרגל עם הציוד עבודה בטוחה בגובה.

בהתאם להוראות משרד התמ"ת, לא קיימת לעובד חובה לבצע רענון עבודה בגובה אצל הגורם אשר אצלו ביצע העובד את ההסמכה הראשונית, ניתן לבצע את הרענון אצל כל מדריך מוסמך מטעם משרד התמ"ת.

תעודת עובד גובה

תעודת עובד גובה

 

להזמנת ציוד עבודה בגובה מלא את פרטיך בטופס ואנו נחזור

אליך בהקדם!

[contact-form] [contact-field label="שם" type="name" required="true" /] [contact-field label="טלפון" type="text" required="true" /] [contact-field label="אמייל" type="email" /] [contact-field label="הערה" type="textarea" /] [/contact-form]

2 תגובות

 1. אסעד הגיב:

  ביצעתי את קורס עבודה בגובה לפני קצת יותר משנתיים. האם אני צריך לעשות רענון עבודה בגובה או לעבור קורס עבודה בגובה מההתחלה?

  • תמיר הגיב:

   תקנות עבודה בגובה קובעות שיש לבצע את רענון העבודה בגובה עד לאחר שנתיים ממועד ביצוע קורס עבודה בגובה. כלומר, תוך שנתיים מיום ביצוע הקורס.

   בד"כ מאפשרים לבצע קורס רענון עבודה בגובה גם אם חלפה תקופה קצרה מעבר לשנתיים אבל לא כך כאשר ביצוע הקורס עצמו היה בעבר הרחוק.

השאר תגובה

Enter the video embed code here. Remember to change the size to 300 x 260 in the embed code.

פוסטים דומים

בחסות

תורגם לעברית ע"י webmagazine תבניות וורדפרס להורדה