בטיחות בגובה

המרכז לבטיחות בעבודה בגובה

קורס עבודה בגובה – מהו המחיר שיש לשלם?

 

ביצוע קורס עבודה בגובה נובע הן מתוך החובה הקבוע בתקנות עבודה בגובה והן מתוך ההבנה כי עבודה בגובה הנה אחת העבודות המסוכנות ביותר הקיימות.
תקנת עבודה בגובה, המסדירה את נושא הכשרת עובדים והכשרת מדריכים לעבודה לעבודה בגובה פורסמה בשנת 2007 ונכנסה לתוקף בנובמבר 2008 ומחייבת כל אדם מהבצע עבודה בגובה.

קורס עבודה בגובה - מחירתקנת עבודה בגובה מחייבת כל עובד גובה לעבור קורס עבודה בגובה, התקנה מטילה אחריות הן על העובד, הן על המעביד ואף על הגורם אשר העבודה מתבצעת בחצרו (לדוג': בעל המפעל בו נעשית עבודה בגובה באמצעות קבלן חיצוני). לכן, מצבים בהם נדרש העובד להציג את תעודה כי עבר קורס עבודה בגובה כתנאי לעבודה באתר מסוים נעשים נפוצים יותר ויותר.
כלומר, ישנם הרבה מצבים בהם ללא ביצוע קורס עבודה בגובה לא ניתן לבצע את העבודה כיוון שלא מאושר לעובד לעבוד באתר העבודה דבר שעלול לפגוע ולסכן עסקאות (שלא לדבר על הבעיה הביטוחית והחוקים אשר העדר תעודת עבודה בגובה יוצרת).

כמו כן, קיומם של ממוני בטיחות (חובה לכל מפעל בו מועסקים 50 עובדים ויותר) שם דגש נוסף על נושא הבטיחות ותורם גם כן להגדלת כמות במודרכים בקורסי עבודה בגובה.

 

השאלה הנשאלת הנה מהו המחיר הנכון לשלם עבור קורס עבודה בגובה ומהם השאלות המרכזיות שיש לבחון בעת הזמנת קורס עבודה בגובה

עם השנים הוכשרו יותר ויותר מדריכים לעבודה בגובה וההיצע גדל, דבר ההופך את קורס העבודה בגובה להיות נגיש יותר עבור העובדים בגובה ובמחירים נוחים והוגנים.

אין חובה לבצע את ההדרכה אצל חברות גדולות תחום אשר בד"כ לוקחות מחירים יקרים יותר (כיוון שנדרשות לממן את ההוצאות הרבות שלהן), ניתן לבצע את ההדרכה אצל גורמים פרטיים בעלי הסמכה אשר בד"כ ידרשו מחיר נמוך יותר. בנוסף, אין חובה לבצע את רענון קורס העבודה בגובה אצל אותו גורם אשר העביר את ההדרכה הראשונית וניתן בהחלט לבצע את הרענון אצל מדריך אחר.

הסמכה על ידי מדריך מוסמך לתחומים אשר בהם נדרשת ההדרכה

חשוב מאוד להקפיד כי כאשר מבצעים הדרכת עבודה בגובה, המדריך הנו מדריך מוסמך מטעם משרד המסחר והתעשיה אשר רשאי להדריך בתחומים הרלוונטיים לעובד וברשותו ציוד מתאים לביצוע הדרכה. כך לדוג' חשוב כי מדריך אשר מדריך את העובד בביצוע עבודה במקום מוקף יהיה מוסמך לתחום וברשותו הידע והציוד לביצוע הדרכה (רתמה, קסדה, קננת וכו').

כמה עובדים ניתן להדריך ביחד?

בהתאם להנחיות משרד התמ"ת בנושא עבודה בגובה, מדריך עבודה בגובה יכול לבצע הדרכה מעשית לקבוצה המונה 10 מודרכים או פחות, במידה וישנם יותר מ- 10 מודרכים נדרש מדריך נוסף לסייע.
היתרון בפניה למוסד הדרכה המקיים הדרכות קבועות הנו שגם יחיד המבקש לבצע הדרכת עבודה בגובה יכול להשתבץ להדרכה כחלק מקבוצה המאורגנת ע"י המקום בו הוא עתיד לעבור הדרכה. במידה ומדובר בקבוצה של עובדים ניתן לבקש לקבל הנחת כמות עבור הקבוצה. מברור בשוק, מקובל כי עלות הדרכה של קבוצה בת 10 אנשים נעה בין 2250 ש"ח – 2500 ש"ח, בהתאם לנושאים בהם מועברת ההדרכה. הדרכה לעובד בודד עולה כמובן קצת יותר.

התחומים בהם מבצעים קורס עבודה בגובה

חשוב לשים דגש כי אין צורך לבצע הדרכה בתחומים בהם אין העובד עוסק רק על מנת להיות מוסמך תחום מסויים "על כל צרה שלא תבוא". יש לבצע את ההדרכה בצחומים בהם העובד עוסק מן הטעמים הבאים:
1. הנחיית משרד התמ"ת מחייבת להדריך עובד בתחומי העבודה בגובה בהם הוא עוסק
2. אם העובד מבצע הדרכה בתחומים בהם הוא אינו מתעסק, ואם בכל זאת ידרש לבצע עבודה בתחום החדש, סביר שלא יזכור את דגשי הבטיחות והוראות התקנה בתחום זה.
3. אנחנו בבטיחות בגובה, מאפשרים לכל עובד לבצע "השלמות" הדרכה בתחומים שבהם לא ביצע הכשרה בעת ביצוע קורס עבודה בגובה. כלומר, במידה ועובד שאינו עובד על במות הרמה ניידות לא עבר הסמכה בתחום ולאחר תקופה מחליט שנדרש לעשות השלמה בתחום באפשרותו לבצע השלמה בתחום ללא עלות נוספת.
4. כאשר מבצעים הסמכה בפחות תחומים ישנה השפעה על משך ההדרכה וכמובן על מחיר קורס עבודה בגובה.

מיקום ביצוע קורס עבודה בגובה

לאור ריבוי המדריכים בתחום קיימת נגישות רבה לכל חלקי הארץ ולא קיים אזור בו לא ניתן למצוא מדריך עבודה בגובה. לעיתים ניתן לבצע את ההדרכה במקום העבודה או באתר ההדרכה של מוסג מאורגן ומסודר. מתוך ניסיון, על מנת לקבל חווית למידה יעילה רצוי ומומלץ לבצע את ההדרכה אצל המדריך. הדבר נובע מכך שבמקום מוסדר קיים כל הציוד להדרכה הן מבחינת התנאים הלימודיים והן מכיוון שיש במקום את כל הציוד הנדרש לתרגול מעשי של החומר הנלמד כאשר באתר עבודה בד"כ אין "אווירה לימודית" ובד"כ הדבר אותו מעוניין העובד לעשות הנו ללכת הביתה כמה שיותר מהר.

להזמנת קורס עבודה בגובה לחץ כאן! או ב 03-9190194

ביצוע קורס עבודה בגובה אצל חברה מוסדרת או אצל "חאפר"

כמו בכל תחום, גם בתחום העבודה בגובה ישנם גורמים מקצועיים וישנם אלו שאינם מקצועיים. היות ופערי המחירים אינם גבוהים מומלץ לעשות "שיעורי בית" ולבחור לבצע קורס עבודה בגובה במקום מוסדר, מאורגן שיש ברשותו את כל אביזרי ההדרכה הנדרשים, עם מדריכים מוסמכים, כיתת הדרכה מסודרת וכמובן עם כל הציוד הנדרש כגון: ציוד מגן אישי, במת הרמה (אם צריך), סולם וכו'. ההגיון פשוט ביותר, היות והעובד כבר מבצע את קורס העבודה בגובה שעולה כסף ואיננו בחינם אזי יש להפיק את המירב מהקורס ומחווית הלמידה ולא "להעביר את הזמן כי חייבים". מחיר קורס עבודה בגובה הנו חזות הכל.

 

תרגול עבודה בגובה על במת הרמה

תרגול עבודה בגובה על במת הרמה

האם ניתן לבצע "השלמות" לקורס

לא תמיד כאשר מבצעים את ההדרכה העובד יודע את כל הנושאים בהם הוא נדרש לעבור קורס עבודה בגובה. לפעמים, לאחר תקופה, העובד מגלה כי נדרש לבצע הסמכה גם בנושאים נוספים שלא עבר בהם הכשרה במקור. חשוב לבדוק האם במקום בוא אתם מבצעים קורס עבודה בגובה ישנה אפשרות לבצע "השלמה" לנושאים נוספים ואם כן, מהי התדירות בה ניתן לבצע השלמה? ומהי העלות של תוספת שכזו במועד מאוחר יותר? בנוסף, כאשר מבצעים הכשרה כקבוצה, לעיתים אחד מהעובדים לא יכול להגיע או שנאלץ ללכת. כיצד אותו עובד יבצע את ההשלמה? נציין כי אנחנו בבטיחות בגובה מאפשרים לבצע תוספת שכזו ללא עלות בכל מועד מאוחר בו העובד יבחר ומכיוון שאנו מעבירים מספר גבוה של הדרכות במהלך החודש תמיד ניתן למצוא מועד ולשלב את ההדרכה הנוספת במועד שיתאים לעובד.

שפת ביצוע קורס עבודה בגובה וחומר עזר

קורס עבודה בגובה הנו קורס בטיחות, לכן חשוב כי העובדים יבינו את שפת המדריך. חשוב מאוד לבדוק ולוודא כי ההדרכה מבוצעת בשפתו של העובד. בנוסף, חשוב לבדוק האם מחולק חומר עזר (כגון פנקסי כיס, חוברות וכו') המאפשר לעובד לשמור את המידע שלמד יחד איתו כך שלא ישכח אותו עד לביצוע הרענון.

אופן ביצוע התשלום

גם בעת הזמנת קורס עבודה בגובה ניתן לבקש הנחה במחיר הקורס עבור תשלום מזומן או לבקש לפרוס את התשלום למספר תשלומים.

 

להזמנת קורס עבודה בגובה מלא את פרטיך בטופס ואנו נחזור

אליך בהקדם! או ב 03-9190194

[contact-form] [contact-field label="שם" type="name" required="true" /] [contact-field label="טלפון" type="text" required="true" /] [contact-field label="אמייל" type="email" /] [contact-field label="הערה" type="textarea" /] [/contact-form]

Enter the video embed code here. Remember to change the size to 300 x 260 in the embed code.

פוסטים דומים

בחסות

תורגם לעברית ע"י webmagazine תבניות וורדפרס להורדה