בטיחות בגובה

המרכז לבטיחות בעבודה בגובה

נכתב ע"י תמיר ב מרץ - 15 - 2012 6 תגובות

עבודה בגובה על מאספת הזמנות

מאספת הזמנות הנה כלי חשמלי בעל משטח עמידה לאדם אחד ושטח איסוף סחורה. המאספת עולה למגוון גבהים ומאפשרת ביצוע פעולות שונות כגון אחסנה, סידור ושליפת סחורה ממדפים.

השימוש במאספת הזמנות נפוץ מאוד בחנויות גדולת, מחסנים ומרכזים לוגיסטיים, מאפשר ומקל על תהליך האחסנה והשליפה של סחורה ממדפים גבוהים בבטיחות, נוחות ויעילות.

מאספת הזמנות

מאספת הזמנות

לאחרונה פנה אלינו קורא בשאלה:

שלום,
יש ברשותי מחסן ובו מאספת הזמנות. האם ישנם דרישות מיוחדות בעת עבודה על מאספת הזמנות?
האם עבודה על מאספת הזמות הנה עבודה בגובה?

 

 

קורס עבודה בגובה על מאספת הזמנות

ישנם מספר סוגים אפשריים של מאספת הזמנות, בתשובתינו ננסה להתמקד בסוג המאפסת שבתמונה אשר לדעתינו נפוץ מאוד במחסנים ובחנויות גדולות כגון הום סנטר וכו'.

חשוב להדגיש כי בהתאם לתקנת העבודה בגובה, העבודה על מאספת הזמנות דומה בעיקרה לעבודה על במת הרמה ניידת (ישנם סוגים ספציפיים של מאספות הזמנות להם קיים רשיון רכב בו מוגדרת המאספת כ "מלגזה" ולכן בד"כ יהיה על העובד בגובה לעבור הדרכה של עובד על סלי הרמה ויתכן גם רשיון להפעלת מלגזה, ולא במות הרמה ניידות היות וקיים שוני מהותי באופן הפעלתם).

לפיכך, על העובד על מאספת הזמנות לעבור הדרכה כעובד גובה ולהתנהג בהתאם להוראות החלות על עובד בגובה, בהתאם לאמור התקנה ביחס לעבודה על במות הרמה ניידות.

מאספת הזמנות

מאספת הזמנות

מעוניין בקורס עבודה בגובה? לחץ כאן! או צור קשר 03-9190194

עבודה על מאספת הזמנות ללא רתמת בטיחות לעבודה בגובה

יחד עם זאת, התקנה מאפשרת במצב של עבודה במחסן בין מדפים מקובעים במבנה סגור, כאשר המאספת עומדת על רצפה מפולסת ובמסגרת עבודתו, העובד לא נדרש להטות את גופו מחוץ למשטח העבודה להיות פטור משימוש ברתמת בטיחות בעת העבודה על מאספת ההזמנות (סעיף 17 לתקקנת העבודה בגובה):

" אחסון פריטים על גבי מדפים מקובעים במבנה סגור, כאשר המיתקן מוצב על רצפה מפולסת ויציבה, בלא מכשולים, ולעובד יש גישה נוחה, בלא הטיית הגוף
מחוץ למשטח העבודה. "

הסמכת מפעיל מכונת הרמה

בתוספת החמישית לתקנות הבטיחות בעבודה (עגורנאים, מפעילי מכונות הרמה אחרות ואתתים), התשנ"ג-1992 ישנו טופס הסמכה למפעיל מכונת הרמה. ישנם סוגים שונים של מאספת הזמנות, חלקן דורשות גם הסמכת מפעיל מכונת הרמה.

חשוב לחזור ולהדגיש כי העובד על מאספת הזמנות הנו עובד גובה הנדרש לעבור קורס עבודה בגובה ולהיות מוסמך בעבודה בגובה. עליו להשתמש בציוד מגן אישי לעבודה בגובה בנוסף לשאר החובות החלות על עובד בגובה. התקנה רק מאפשרת בסיטואציה מאוד יחודית לוותר על שימוש ברתמת בטיחות לעבודה בגובה. המלצתנו היא בכל זאת להתשמש ברתמה ולהיות רתום למאספת ההזמנות לשם שמירה על בטיחות בגובה.

לקבלת הצעת מחיר עבור מאספת הזמנות מלא את פרטיך בטופס

ואנו נחזור אליך בהקדם! או ב 03-9190194

[contact-form] [contact-field label="שם" type="name" required="true" /] [contact-field label="טלפון" type="text" required="true" /] [contact-field label="אמייל" type="email" /] [contact-field label="הערה" type="textarea" /] [/contact-form]

קטגוריות: סולם קבוע

6 תגובות

 1. חיים הגיב:

  שלום,

  מהי תדירות בדיקת בודק מוסמך הנדרשת למאספת הזמנות?

  • בטיחות בגובה הגיב:

   קיים שוני בין מאספת הזמנות אחת לאחרת עם זאת, האפשרויות הנן אחת ל שישה חודשים או אחת לארבע עשר חודשים, תלוי בסוג המאספת ותנאי העבודה.

 2. שלום הגיב:

  כיצד אני יכול לדעת האם אני נדרש להסמכה כמפעיל מכונת הרמה?

  • בטיחות בגובה הגיב:

   שלום שלום,

   באופן עקרוני הסעיף הרלוונטי לעניין הגדרת מכונת הרמה הנו סעיף 79 לפקודת הבטיחות בעבודה:
   "מכונת הרמה" – התקן הרמה, לרבות עגורן, קילון, תלת-רגל, התקן משיכה, מחפר עגורן, מחדיר כלונסאות, כננת, מלגזה, גלגלת, גלגלת שרשרת, גלגלת כבלים, גלגילון, מסוע עילי, מסילת כבל, חבל עילי וכל מכונה אחרת היכולה באמצעות אבזר הרמה להרים עומס, להורידו או להחזיקו תלוי;
   בהתאם לסוג מאפסת ההזמנות יש לראות האם היא עונה להגדרת "מכונת הרמה" הקבועה בסעיף ולפעול בהתאם לכך.

 3. אחמד הגיב:

  שלום,

  ראיתי שישי הרבה סוגים של מאספת הזמנות, האם ישנם אלמנטים מסויימים שיש להקפיד עליהם כשאני קונה מאספת חוץ מהגובה?

  • תמיר הגיב:

   שלום אחמד,

   בהחלט, מאספת הזמנות הנה מתקן הרמה הדורש אישור בודק מוסמך

   בנוסף, יש לוודא כי למאספת ההזמנות ישנה נקודת עיגון תיקנית ותקינה כמו כן, יש לוודא כי יש לה זוג דלתות הנפתח כלפי פנים ונסגר באופן אוט'

   בנוסף, יש לוודא כי למאפסת תקן EN280

   אל תשכח שאלו הדרישות ממאספת ההזמנות, קיימות דרישות מהמפעיל כגון ביצוע

  • קורס עבודה בגובה
  • על בתחום במות הרמה

השאר תגובה

Enter the video embed code here. Remember to change the size to 300 x 260 in the embed code.

פוסטים דומים

בחסות

תורגם לעברית ע"י webmagazine תבניות וורדפרס להורדה