בטיחות בגובה

המרכז לבטיחות בעבודה בגובה

נכתב ע"י תמיר ב ינואר - 8 - 2013 1 תגובה

טופס הפעלת במת הרמה בעת ביצוע עבודה בגובה

במת הרמה ניידתבעת ביצוע עבודה בגובה באמצעות במת הרמה נדרש העובד בגובה לעבור קורס עבודה בגובה ולהיות מוסמך לעבודה מעל במות הרמה ניידות.

לעיתים מעוניין העובד על במת ההרמה גם להפעיל את המת ההרמה, לנוע באמצעותה, לעלות ולרדת וכו'.

בהתאם תקנות הבטיחות בעבודה (עגורנאים, מפעילי מכונות הרמה אחרות ואתתים), התשנ"ג-1992, נקבע כי במת הרמה הנה מתקן הרמה ולפיכך כל הנוהג על מתקן ההרמה נדרש להיות מוסמך לעבודה על מתקן ההרמה.

בארץ קיים מגוון רחב של במות הרמה להשכרה במספר חברות העוסקות בתחום השכרת במות הרמה.

 

בתוספת החמישית לתקנה קיים טופס אשר כולל את הפרטים הבאים:

א. פרטי הממנה שהנו בד"כ הבעלים של במת ההרמה או אדם מוסמך מטעמו.

ב. פרטי במת ההרמה, כולל שם היצרן ודגם.

ג. שמו של המפעיל המיועד כלומר, שמו של העובד בגובה אשר עומד להפעיל את במת ההרמה.

בנוסף, נדרש מפעיל במתת ההרמה להיות בעל רשיון נהיגה 01 (טרקטור) לפחות.

טופס מינוי מפעיל במת הרמה

טופס מינוי מפעיל במת המרה

לחץ להורדת טופס מינוי מפעיל במת הרמה

הסמכה להפעלת במת הרמה על ידי מדריך מוסמך

על מנת שאדם יהיה רשאי למנות אחר להפעלת מכונת הרמה עליו לקבל מינוי שכזה מעת בעלי במת ההרמה ובנוסף, עליו להיות מנוסה (עם נסיון של שנה לפחות) בהפעלת במת ההרמה.

בפועל, מרבית במות ההרמה לעבודה בגובה הנם בבעלות חברות השכרה. לפיכך, הממנה הנו חברת ההשכרה באמצעות שלוחה אשר הנו, בד"כ, נהג המובילית אשר מוביל את במת ההרמה לאתר. במידה ונהג המובילית איננו מנוסה ומוסמך ניתן לבקש מחברת ההשכרה שישלחו אחר אשר ידריך וימנה.

מומלץ כי כל מי שמעוניין להפעיל את במת ההרמה יגיע ויקבל הדרכה בעת מסירת במת ההרמה ע"י המוביל ויקבל הדרכה ממנו כיוון שאין באפשרות עובד אחד להסמיך עובד אחר אלא אם אותו עובד הנו מדריך מוסמך מטעם הבעלים של במת ההרמה.

עבודה בגובה על במת הרמה ללא צורך בהסמכה

כלומר, במידה והעובד בגובה רוצה רק לעלות על במת ההרמה בעוד אדם אחר שהוסמך לכך יפעיל את במת ההרמה, באפשרותו לעשות, רק במידה ויש ברשותו אישור עבודה בגובה על במות הרמה, ללא צורך בהסמכה אך אם ברצונו גם להפעיל את במת ההרמה עליו לקבל הסמכה.

לסיכום, על מנת לנהוג ולהפעיל במת ההרמה נדרש העובד בגובה להיות מוסמך בעבודה בגובה בתחום במות הרמה ובנוסף, עליו להיות מוסמך לעבודה על הדגם הספציפי עליו בכוונתו לעבוד, זאת בהתאם לטופס הקבוע בתוספת החמישית לתקנה.

מכאן, כאשר מוזמנת במה הרמה מכל אחת מהחברות המובילות בשוק כגון: קבוצת הרצנו מנופים, אמיר במות הרמה, רום במות הרמה או מנופי אבי חשוב לבקש את מוביל הבמה להדריל ולהסמיך את העובדים באתר במידה ואיננו יודע או יכול להסמיך, יש להתקשר לחברת ההשכרה ולבקש שישלח מדריך מוסמך מטעמם.

לחץ כאן לקריאה נוספת על בטיחות בגובה בעת שימוש בבמת הרמה


הרשמה לקורס עבודה בגובה

 

 

[contact-form] [contact-field label="שם" type="name" required="true" /] [contact-field label="טלפון" type="text" required="true" /] [contact-field label="אמייל" type="email" /] [contact-field label="הערה" type="textarea" /] [/contact-form]

תגובה אחת

  1. […] בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה (עגורנאים, מפעילי מכונות הרמה אחרות ואתתים), התשנ"ג-1992, נקבע כי מפעיל הבמה נדרש להיות בגיל 18 לכל הפחות, לקבל הסמכה בדבר הפעלה ותחזוקה בטוחים של מכונת ההרמה ובהגנה מפני הסיכונים האפשריים הכרוכים בהפעלתה ותחזוקתה. ההסמכה תתבצע עבור הדגם הספציפי של במת ההרמה ותבוצע ע"י מדריך בעל ניסיון של שנה לפחות בהפעלת הבמה. לאחר ביצוע ההסמכה נדרש המפעיל לקבל כתב מינוי עבור הבמה. […]

השאר תגובה

Enter the video embed code here. Remember to change the size to 300 x 260 in the embed code.

פוסטים דומים

בחסות

תורגם לעברית ע"י webmagazine תבניות וורדפרס להורדה